System do przechowywania ORGA.NICER
Orga.nicer to modułowe pojemniki wykonane w 100% z biotworzywa przeznaczone do przechowywanie codziennych przedmiotów, które zaprojektowaliśmy dla Orplast – firmy produkującej rozwiązania do organizowania przestrzeni. Orga.nicer to ekologiczna oda do minimalizmu, a jego unikalna forma będzie pasować do każdego miejsca, które wymaga wyjątkowej estetyki.
rok: 2023
producent: Orplast
marka: orga.nicer
projekt: KABO & PYDO design studio
zespół projektowy: Tomasz Pydo, Katarzyna Borkowska, Katarzyna Domeracka
photo & motion: Jarek Stankiewicz
Pojemniki mogą być używane w domu lub w biurze oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest organizacja przedmiotów idąca w parze z przyjemną estetyką.
Modułowy system pojemników w 3 rozmiarach pozwala na mieszanie i dopasowywanie, a mniejsze pojemniki mogą być ustawiane na większych, tworząc wiele poziomów. Co więcej, każda z pokrywek może być podnoszona jedną dłonią, a z drugiej strony posiada podłużne prążkowanie, które pełni funkcję tacy na długopisy.
Zrównoważony rozwój
Orga.nicer to nie tylko design, ale także zrównoważony rozwój. Pojemniki są wykonane w 100% z biopochodnego i kompostowalnego (industrialnie) materiału, są wolne od BPA, ftalanów i PVC. Orga.nicer wykonany jest z Trifilon Switch®, rodziny biokompozytów wzmocnionych włóknami roślinnymi, których żywice to oparte na skrobi poliestry alifatyczne, powszechnie znane jako kwas polimlekowy (PLA), wytwarzane z odpowiedzialnie uprawianej trzciny cukrowej i buraków.
Bio tworzywa są jednymi z najbardziej przyjaznych środowisku materiałów. Wykonane z nich produkty mają potencjał do biodegradacji i rozkładania się w kompostowniach, w odpowiednich warunkach (takich jak temperatura, wilgotność, ilość tlenu i pH, aby mikroorganizmy były je w stanie rozłożyć). W porównaniu do konwencjonalnych tworzyw sztucznych negatywny wpływ bioplastiku na środowisko naturalne jest znacząco ograniczony. Są też bardziej wydajne w produkcji i transporcie. Ich produkcja jest mniej energochłonna i generuje mniejszą emisję CO2 niż inne cięższe materiały, takie jak szkło czy ceramika.